Dziś: niedziela, 1 października 2023
Imieniny: Danuta, Igor, Remigiusz

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Komentarz do czytań XXVII niedzieli
Wiary nie da się mieć na zapas. W każdej chwili masz zadatek na tyle, ile potrzeba. Masz jej tyle, by postawić krok w ciemno i ufać. Wydaje się czasem maleńka, ale...

W pamięci zostaje to, co najistotniejsze

W tym rozdziale Łukaszowej Ewangelii odnajdujemy zbiór pojedynczych krótkich wskazań, które wydają się być zbiorem luźnych zapisów z różnych chwil życia Jezusa i apostołów. Przypomina to mi pewne zdarzenia z mojego życia, gdy przebywałam z osobami, które są dla mnie autorytetem. Do dziś pamiętam ich pojedyncze zdania i podsumowania, wypowiadane na różne tematy. To, co zapadło głęboko w serce wciąż pomaga w różnych sytuacjach życiowych. Widać, że i apostołowie zapamiętali takie chwile, ktoś je spisał, ktoś złożył w całość – żeby jak najwięcej zachować i przyjąć. Oby i w nas tak owocowały te krótkie zdania ewangeliczne.

 

Wiara codzienna

Wiary nie da się mieć na zapas. W każdej chwili masz zadatek na tyle, ile potrzeba. Masz jej tyle, by postawić krok w ciemno i ufać. Wydaje się czasem maleńka, ale Bogu to wystarczy. Byle ziarenko w tobie znalazł, a uczyni cud. Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?

 

Słudzy wspaniali czy nieużyteczni?

Chyba nie o to chodzi Jezusowi, byśmy siebie uważali za nic nie wartych. Piękny jest człowiek, który służy. Potrzebny jest ten, kto wykonuje swoją służbę ofiarnie i wspaniałomyślnie. Jednak zapomnieć nie można, że wszystko to ostatecznie jest łaską, jak pisze św. Paweł: „cóż masz, czego byś nie otrzymał?". Miłość Chrystusa przynagla nas (św. Paweł), byśmy nie szczędzili sił i dawali siebie. Pracujemy jednak nie dlatego, że chcemy być wzorowymi sługami, lecz z powodu miłości. Cóż znaczy nasza skromna odpowiedź wobec ogromu miłości, z jaką Pan się do nas zwraca?

 


liczba odsłon: 2049 | dodano: 2007-10-06 22:42:59

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

ADM Wolin 2023 - Msza Święta i rozpoczęcie spotkania

Święta, święta i po świętach... Ale mamy...

blog ichtis

Facebook