Dziś: piątek, 12 kwietnia 2024
Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Młodzież na "Nartach z Jezusem"
13 lutego br. 53-osobowa grupa młodzieży z Nowogardu i okolic wyruszyła spod kościoła św. Rafała Kalinowskiego na coroczne zimowisko narciarskie „Narty z Jezusem”, tym razem do Szklarskiej Poręby.
Przez cztery dni uczyliśmy się i doskonaliliśmy jazdę na nartach oraz snowboardzie. Szklarska Poręba urzekła nas swoim pięknym górskim klimatem, świeżym powietrzem oraz górską architekturą miasteczka. Na samym początku dobraliśmy sprzęt narciarski z wypożyczalni. Później początkujący młodzi narciarze odwiedzili stok „Pietkiewiczówka”, gdzie przy pomocy instruktora i księdza Tomasza stawiali swoje pierwsze kroki. Natomiast bardziej zaprawieni w jeździe szusowali po stokach Skiareny: Puchatku, Lolobrygidzie, Śnieżynce i Hali Szrenickiej.

Pięknie położone, długie i zaśnieżone nartostrady dawały nam wiele radości podczas zjeżdżania. Nie obyło się bez siniaków i stłuczeń, ale mimo to wszyscy uczestnicy byli zadowoleni i szybko zapominali o bólu. Mogliśmy także zwiedzać okolice Szklarskiej Poręby, udaliśmy się szlakiem do pięknych wodospadów, z Kamieńczykiem na czele, pozjeżdżaliśmy na sankach z profesjonalnego toru saneczkowego.

Piątego dnia wyjechaliśmy do stolicy Czech, pięknej i zabytkowej Pragi. Zwiedziliśmy m.in. katedrę św. Wita, Hradczany, stare miasto oraz most Karola, przespacerowaliśmy się Złotą Uliczką a także przejechaliśmy się metrem. Byliśmy świadkami słynnej w tym mieście zmiany warty żołnierskiej przy pałacu prezydenckim. Jednym zdaniem: Praga nas urzekła.

Każdy dzień rozpoczynaliśmy poranną modlitwą - jutrznią, a kończyliśmy Mszą Świętą w radosnej młodzieżowej oprawie. Przy wspólnej modlitwie i śpiewaniu miło spędzaliśmy czas. Mieliśmy także okazję przystąpić do Spowiedzi i Komunii Świętej. Nie obyło się bez wieczornych atrakcji. Oglądania filmów, karaoke i podziwiania miejscowych artystów.

Dziękujemy naszym opiekunom: ks. Tomaszowi Tylutkiemu, ks. Adamowi Słomińskiemu, ks. Dominikowi Szczygielskiemu, s. Maksymili Grzyśnik i Łukaszowi Linkiewiczowi oraz ks. dziekanowi kan. Kazimierzowi Łukjaniukowi za pomoc i organizację wyjazdu. Oby takich wyjazdów było więcej!


Oto kilka świadectw uczestników wyjazdu:
„Dzięki codziennym modlitwom zrozumiałam kim właściwie jestem. Ciągle towarzyszyły mi chrześcijańskie piosenki, grane przez wybitnego muzyka Łukasza. W czasie wyjazdu nie było chwili, w której bym się nudziła, a osoby, które poznałam zapewniały mi ciągłą rozrywkę. Pięknie jeździło mi się także na nartach i desce. Ogólnie cały wyjazd bardzo mi się spodobał i za rok też będę chciała tak spędzić choć część ferii.”
Auri

„Na „Narty z Jezusem” pojechałam w tym roku po raz pierwszy. Byłam mile zaskoczona tym wyjazdem. Księża byli wspaniali! Nawiązałam silną więź z Bogiem, dzięki niezwykle przejmującej spowiedzi świętej i rewelacyjne prowadzonych Mszach Świętych. Poznałam wielu ciekawych ludzi i spełniłam swoje kolejne życiowe marzenie: nauczyłam się jeździć na nartach. Każdy dzień był radosny i dostarczał nowych niezapomnianych wrażeń. Już dziś z niecierpliwością odliczam dni do następnych ferii.”
Agata

 „Na „Nartach z Jezusem” poznałem wielu nowych ludzi, którzy tak jak ja chcieli uczestniczyć w jeździe na nartach oraz spotkać Boga. Wycieczka okazała się fantastyczna, z racji tego, że wszyscy się zintegrowali i był stały kontakt między uczestnikami oraz że sporo jeździliśmy na nartach, śniegu nie brakowało. Księża byli bardzo wyrozumiali i wielkoduszni, podobnie jak siostra zakonna. Dzięki temu wyjazdowi zmieniłem swoje postrzeganie świata chrześcijan a głównie na Jezusa. Nauczyłem się dobrowolnie uczęszczać do Sakramentu Spowiedzi oraz wybaczać innym. Za rok wybiorę się na pewno.”
Kacper

Magdalena Sarzyńska


liczba odsłon: 1581 | dodano: 2011-03-13 13:31:51

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook