Dziś: piątek, 14 czerwca 2024
Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Nocne czuwanie młodych w Myśliborzu 9/10 października 2020 roku
Nie mogę wyświetlić obrazka

Dnia 9 października 2020 roku w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu odbyło się kolejne nocne czuwanie młodzieży w ramach „Nikodemowych Nocy”. Na czuwanie przybyli młodzi ludzie z Golczewa wraz z ks. Robertem Dąbrowskim, z Myśliborza wraz z ks. Pawłem Kasprzykiem, ze Szczecina wraz z ks. Maciejem Piotrowskim, ze Szczecina Gumieniec wraz z ks. Łukaszem Śniadym oraz ze Szczecina Dąbia wraz z ks. Pawłem Wiśniewskim. Tematem spotkania były słowa: „czego pragniesz?”.

Na początku czuwania s. Juliana ZSJM przywitała wszystkich na czuwaniu oraz przedstawiła zarys i główny temat. Następnie odśpiewano Apel Jasnogórski i odmówiono różaniec. „Promyki Jezusa Miłosiernego” ze Szczecina wraz z ks. Maciejem Czaczykiem przedstawili dramę o kobiecie czerpiącej wodę ze studni. Na podstawie fragmentu z Ewangelii św. Jana o spotkaniu Jezusa z Samarytanką przy studni konferencję o pragnieniach wygłosił ks. Paweł Kasprzyk. Potem wszyscy udali się do auli na skromny poczęstunek przygotowany przez s. Stanisławę ZSJM.

Po przerwie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu poprowadzona przez s. Kornelię ZSJM. W czasie adoracji młodzież brała z symbolicznej studni czarne serduszka, które zostawiali przy konfesjonale. Natomiast na białych serduszkach młodzież wypisywała swoje pragnienia. Chwile po północy rozpoczęła się Msza Święta, której przewodniczył ks. Robert Dąbrowski. W homilii ks. Paweł Wiśniewski wskazał na ludzkie pragnienia oraz na Maryję, która może tym pragnieniom zaradzić. Po Eucharystii wszyscy udali się do auli na wspólny posiłek i tańce. Czuwanie zakończyło się o godz. 2.00.

Ks. Paweł Wiśniewski (Szczecin Dąbie)


liczba odsłon: 969 | dodano: 2020-10-10 20:29:41

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook