Dziś: poniedziałek, 5 czerwca 2023
Imieniny: Kira, Bonifacy, Waleria

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Nocne czuwanie młodzieży w Szczecinie 9 grudnia 2022 roku
Nie mogę wyświetlić obrazka

Dnia 9 grudnia 2022 roku w parafii Świętej Rodziny w Szczecinie odbyło się kolejne nocne czuwanie dla młodzieży przygotowane przez Wspólnotę Uczennic Krzyża. Tematem spotkania było: „Adwentowe zasłuchanie”. Na czuwanie przyjechała młodzież ze Szczecina, Mierzyna, Polic, Gryfina i Poznania.

Czuwanie rozpoczęło się o godz. 21.00 powitaniem wszystkich przez s. Rut UK. Następnie ks. dr Krzysztof Pokorski, wiceoficjał Sądu Metropolitalnego w Szczecinie wprowadził w uroczystej procesji relikwie świętych oraz ikonę Matki Bożej. Potem ks. Wojciech Koladyński, wikariusz parafii MB Jasnogórskiej w Szczecinie odśpiewał Akatyst ku czci Maryi. Po modlitewnym rozpoczęciu s. Faustyna UK poprowadziła prace w grupach. Każda grupa miała przedstawić się w kreatywny sposób.

Po przerwie na ciepły posiłek, ks. dr Andrzej Zaniewski, archidiecezjalny duszpasterz młodzieży poprowadził adorację Najświętszego Sakramentu, podczas której księża spowiadali. Po godzinie 1.00 rozpoczęły się roraty. Mszy św. przewodniczył ks. Paweł Olewiński, wikariusz parafii MB Bolesnej w Mierzynie, a Słowo Boże wygłosił ks. Robert Bałuka, wikariusz parafii św. Mikołaja w Wolinie. W homilii ks. Robert wskazał na Jana Chrzciciela, który przygotowuje drogę dla Zbawiciela.

Po przerwie odbyły się tańce integracyjne, a o godzinie 4.00 odmówiono różaniec w intencji pokoju w szczególności na Ukrainie. Czuwanie zakończyło się o godz. 4.30.

Ks. Paweł Wiśniewski (Szczecin Dąbie)


liczba odsłon: 190 | dodano: 2022-12-10 21:53:48

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

Ogień i deszcz - Michael W. Smith

W niedzielę 16 kwietnia w ogromnej hali ...

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

blog ichtis

Facebook