Dziś: piątek, 12 kwietnia 2024
Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Nocne czuwanie przed ADM w Choszcznie
Nie mogę wyświetlić obrazka

Równo miesiąc przed rozpoczęciem Archidiecezjalnych Dni Młodych w Choszcznie, a więc 1 kwietnia 2011 roku odbyło się nocne czuwanie młodzieżowe. Do Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy przybyła młodzież z Drawna wraz z ks. Dariuszem Doburzyńskim, z Recza wraz z ks. Kryspinem Gasiulewiczem oraz z Choszczna z księżmi koordynatorami Dni Młodych w Choszcznie: ks. Adamem Krzykałą i ks. Pawłem Wiśniewskim. Gospodarzami czuwania były siostry Uczennice Krzyża. Czuwanie miało na celu duchowe przygotowanie do zbliżających się kolejnych Dni Młodych, które odbędą się po raz kolejny w Choszcznie.

Czuwanie rozpoczęło się od Drogi Krzyżowej prowadzonej przez młodzież z parafii Narodzenia NMP w Choszcznie. O godzinie 21.00 wszyscy zgromadzili się w kaplicy sióstr na Apelu Jasnogórskim. Następnie wysłuchali konferencji ks. Dariusza Doburzyńskiego na temat pielgrzymowania do Santiago de Compostella. Konferencja była ilustrowana zdjęciami z pielgrzymowania. Młodzież z zainteresowaniem pytała o szczegóły dotyczące pątniczej formy przeżywania czasu wolnego. Około godziny 23.00 byłą przerwa na kawę.

Po przerwie młodzież wysłuchała konferencji s. Gracjany UK na temat krzyża i podejmowania cierpień w życiu. Potem s. Nikodema zaprosiła młodych do adoracji krzyża. Każdy mógł podejść do krzyża i przez chwilę wpatrywać się w rany Zbawiciela. Podczas adoracji księża pełnili dyżur w konfesjonale. Około 1.00 w nocy byłą sprawowana Eucharystia. W homilii ks. Paweł mówił o dwóch postawach ludzi modlących się w świątyni. Zachęcał do naśladowania postawy pokornej w modlitwie. Na zakończenie czuwania młodzież obejrzała film o Janie Pawle II w jego szóstą rocznicę śmierci. Czuwanie zakończyło się o godz. 3.00.

Tekst i foto: ks. Paweł Wiśniewski

Zdjęcia z Picasy


liczba odsłon: 3047 | dodano: 2011-05-09 15:25:13

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook