Dziś: niedziela, 3 marca 2024
Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Przystanek Jezus - piątek
30 lipca 2010 roku upłyną dla ewangelizatorów pod hasłem: „Moje miejsce na ziemi”.
W homilii biskup mówił ,że Kościół powinien być sakramentem miłości i delikatności Boga. Gdybyśmy weszli z szyldem Prawa- do ludzi na plac woodstockowy- byli by zdziwieni. Gdy wchodzimy jako sakrament Boskiej Miłości i delikatności – ludzie są to w stanie odczytać i przyjąć. Biskup przypomniał również, że jednym z duchowych błędów, kiedy się powierzyło życie Jezusowi jest niesienie na sobie przegranych chwil, lat. To taki diabelski chwyt, że zamiast iść i żyć bez przerwy oglądamy się w przeszłość.

Piątek to ostatni dzień posługi biskupa Edwarda Dajczaka na Przystanku Jezus 2010. Ks. Artur ze wspólnoty św. Tymoteusza dziękował w imieniu ewangelizatorów biskupowi za to, że uczy nas normalności. Uczy nas Kościoła, braterstwa, równości. Pokazał nam, że różaniec nie jest banalną modlitwą, ale wielkim orężem. W tym roku ukazał nam na nowo Pismo Święte jako Księgę Życia Swoim świadectwem podzieli się z nami także wolontariusze, którzy w ubiegłym roku udali się z projektem misyjnym do Ugandy i Kamerunu. To piękne świadectwo wspólnoty całego Kościoła, mimo dzielących tysięcy kilometrów.

Umocnieni spotkaniem z Jezusem w Eucharystii ewangelizatorzy jak co dzień udali się na Pole Woodstock pod biały krzyż. Wspólnie gromadzili się na modlitwie Anioł Pański, Koronce do Bożego Miłosierdzia, popołudniowym różańcu oraz Apelu Jasnogórskim. W wiosce Przystanku Jezus gościli dzisiaj przedstawicieli władz Województwa Lubuskiego. Praca młodych ludzi z Przystanku Jezus została doceniona, a możliwość wspólnej modlitwy była wielką radością.

Przystanek Jezus zaznaczył swoją obecność również na scenie folkowej. Grupa taneczna przedstawiła zebranej publiczności taneczną pantomimę o miłości, a Robert Kościuszko zachęcał do odwiedzenia wioski Przystanku Jezus i rozmowy z ewangelizatorami. Zebrani w naszej wiosce na Woodstocku mogli obejrzeć w kolejnej odsłonie przystankowego kina pod gwiazdami ciekawą produkcję o realizacji marzeń, nawet tych najbardziej nierealnych i dążeniu do raz obranego celu wszelkimi możliwymi sposobami.


liczba odsłon: 2357 | dodano: 2010-07-31 12:48:26

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook