Dziś: środa, 22 marca 2023
Imieniny: Bogusław, Katarzyna, Oktawian

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Przystanek Jezus - sobota i niedziela
Sobota: o godzinie 8:30 w kościele rozpoczęło się uwielbienie, które poprzedzało to co dla nas najważniejsze- spotkanie z Jezusem w Eucharystii. Słowo wygłosił do nas ks. Artur Godnarski ze wspólnoty św. Tymoteusza. W Eucharystii uczestniczyli także woodstockowicze, dla niektórych z nich było to niczym powrót do domu.
Ewangelizatorzy byli także świadkami prezentacji nowego kursu Patryk -Szkoły Nowej Ewangelizacji z Gubina. Kurs przygotowuje do ewangelizacji w języku angielskim. Wszystkie rozmowy zarówno te formalne jak i te prywatne, przez 6 dni trwania kursu odbywają się w języku angielskim.

Swoimi doświadczeniami podzielili się także uczestnicy pierwszej edycji Akademii Liderów Nowoczesnej Ewangelizacji, które zdobyli podczas modułów warsztatowych odbywających się co dwa miesiące w Gubinie (ALNE odbywała się także w Warszawie i Tarnowie). Akademia Liderów pomaga wydobyć z siebie pokłady niesamowitej twórczości w ewangelizacji, nawet osobom cichym i bardzo niepewnym. Jest to szereg warsztatów i maksimum praktyki -więcej na www.akademialiderow.org

O godzinie 20:00 na polu woodstockowy odbyło się modlitewne uwielbienie. Można było zobaczyć Kościół, który wielbi swojego Boga tańcem, śpiewem i na wszelki podobny sposób. Pod podestem na którym stał zespół uwielbieniowy szaleli razem: woodstockowicze, księża, siostry zakonne, klerycy oraz ewangelizatorzy świeccy. Nie był to koncert, jednak atmosfera uwielbienia, tańcem, pieśnią, okrzykami, pantomimą oraz wieloma świadectwami działania Boga w zyciu konkretnych osób była niepowtarzalna. O godzinie 21:00 zgromadzeni pod krzyżem w łączności z rodakami na całym świecie zatrzymali się na modlitwie odśpiewując Apel Jasnogórski.

Niedziela: Podobnie jak w roku ubiegłym PJ został zaproszony do rozegrania meczu piłkarskiego z Pokojowym Patrolem. Otrzymaliśmy informacje z biura prasowego WOŚP o proponowanym terminie i miejscu rozgrywki. O godz. 14:00 sędzia odgwizdał walkowera- drużyna Pokojowego Patrolu się nie stawiła. Rozegrano w zastępstwie mecz Przystanek Jezus vs Przystanek Woodstock - przedstawicielami festiwalu byli chętni którzy zgłosili się na miejscu. Wynik 3:2 dla Przystanku Jezus.

Przypomnijmy wyniki wszystkich meczów rozegranych przez reprezentację Przystanku Jezus na Woodstocku:
2007- Przystanek Jezus vs Pokojowy Patrol- 6:0
2008- Przystanek Jezus vs Pokojowy Patrol- 10:0
2009- Przystanek Jezus vs Pokojowy Patrol- walkower
2010- Przystanek Jezus vs Pokojowy Patrol- walkower
2010- Przystanek Jezus vs Przystanek Woodstock 3:2

Eucharystia niedzielna to co roku najbardziej wyjątkowy czas na Przystanku Jezus. Wielu uczestników Woodstocku przyjeżdża specjalnie podstawionym autobusem by modlić się wraz z uczestnikami Ogólnopolskiej Inicjatywy Ewangelizacyjnej Przystanek Jezus. Biskup Paweł Socha, przewodniczący dzisiejszej Eucharystii przypomniał, że Kościół Święty pokłada w młodych wielką nadzieję: „Macie w sobie tyle Bożego entuzjazmu, radości. Czerpiecie ze Źródła Życia. Dajecie świadectwo jak można być szczęśliwym. Nawet przy dźwiganiu krzyża”. Biskup mówił o tym, że da się pogodzić radość z cierpieniem, jednak nie da się żyć radośnie, kiedy nastawimy się tylko na doznawanie przyjemności. Entuzjazmu powinniśmy się uczyć od Chrystusa. Mamy nie bać sie krzyża i wysiłku, nie bać się wyszydzenia.liczba odsłon: 2296 | dodano: 2010-08-02 13:28:28

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook