Dziś: środa, 22 marca 2023
Imieniny: Bogusław, Katarzyna, Oktawian

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Przystanek Jezus - wtorek
W tym roku na PJ zgłosiło się 560 osób. W dzisiejszych rekolekcjach i warsztatach uczestniczyło 416 osób. W kościele odbywają się rekolekcje a na polu woodstockowy już powstaje wioska PJ. Organizatorzy PW zaprosili nas do rozbicia się na miejscu, w którym przez ostatnie lata stała scena folkowa.
Jest już przygotowywany wielki biały Krzyż, który stanie jak co roku w miejscu naszego pobytu na Przystanku Woodstock. To będzie nasz punkt odniesienia w tych dniach. Znak ten jest dla nas bardzo ważny i to nie ideologicznie ale sercem. W dniu dzisiejszym stanął także namiot pod którym zamontowano podest, na którym będą wykonywane artystyczne inscenizacje ewangelizacyjne a także projekcje filmów z pozytywnym duchowym przesłaniem.

Tak jak mawiał św. Ignacy: „nie tyle ważne jest to co wiesz, ale to czego doświadczasz” pobrzmiewa na tegorocznym Przystanku Jezus w formie motta: „Wiara jest przyjaźnią!”… Temat ten został zaczerpnięty z książki Josefa Heinzmanna CSsR, która jest książką przewodnią tegorocznego Przystanku Jezus.

Dziś odbył się pierwszy blok rekolekcyjny prowadzony przez biskupa Edwarda Dajczaka. Na początku Eucharystii warto sobie przypomnieć, że jest ona wkorzenieniem się w miłość. W ten sposób bp Edward Dajczak zaprosił wszystkich uczestników do wspólnej modlitwy. Eucharystia która jest centrum każdego dnia to zawsze sprawa miłości, inaczej można się w tym wszystkim pogubić.

Wieczorem jak co roku odbyło się nabożeństwo pokutne. Po wprowadzeniu biskupa nastąpiła adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie w akompaniamencie kanonów z Taize. Prezbiterzy byli do dyspozycji młodych posługując sakramentem Pokuty i Pojednania.


Fotorelacje z PJ z poniedziałku i wtorku znajdziesz TUTAJ.liczba odsłon: 2028 | dodano: 2010-07-28 14:00:42

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook