Dziś: niedziela, 3 marca 2024
Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Przystanek Jezus 2010
27 lipca rozpoczyna się „Przystanek Jezus”. Do 3 sierpnia młodzi będą ewangelizować uczestników festiwalu rockowego „Przystanek Woodstock” w Kostrzynie nad Odrą.
W czasie „Przystanku Jezus” ewangelizatorzy świadczą o spotkaniu z Jezusem, dzielą się chlebem i czasem, modlą za potrzebujących, rozmawiają z rówieśnikami, a kapłani udzielają sakramentu Pokuty i Pojednania. Poprzez modlitwę, udział we Mszach św. i konferencjach przygotowują się oni do spotkania z młodzieżą uczestniczącą w rockowym festiwalu.

„W Jezusie przyjaźń nabiera szczególnych cech miłości wiernej i nieprzemijającej. Jest to tęsknotą serca każdego z nas – ukrytym pragnieniem, które jeśli nie znajdzie wypełnienia nie pozwala człowiekowi rozkwitnąć pełnią życia” – napisał w liście do uczestników spotkania ordynariusz diecezji zielonogórsko–gorzowskiej bp Stefan Regmunt.

„Świadectwo prawdy i miłości, która wyraża się w darze przyjaźni i zaufania, jest bezcennym darem jaki możemy wspólnie ofiarować młodym przyjeżdżającym na Przystanek Woodstock. (...) To już po raz jedenasty będziemy tam obecni. Rośnie przy nas nowe pokolenie, które ma prawo nie tylko słyszeć o Bogu, ale także niejako zobaczyć oblicze żyjącego Jezusa, obdarowującego przyjaźnią we Wspólnocie Kościoła” - napisał bp Regmunt.

Zapisy do wzięcia udziału w „Przystanku Jezus”, którego inicjatorem był bp koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak, trwać będą do 20 lipca. Szczegółowe informacje na stronie www.przystanekjezus.pl


liczba odsłon: 2096 | dodano: 2010-07-15 14:25:05

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook