Dziś: środa, 22 marca 2023
Imieniny: Bogusław, Katarzyna, Oktawian

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Rusza XI Przystanek Jezus
Dzisiaj rusza XI edycja Przystanku Jezus. Temat tegorocznej ewangelizacji to „Przyjaźń jest możliwa”. Myślą przewodnią jest stare porzekadło: „Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”.
W tym roku celem PJ jest uświadomienie wartości inwestowania w relacje międzyludzkie i żywą więź z Jezusem. Tę prawdę ukazujemy młodym poprzez obraz przyjaźni. Chrystus ma piękny plan na życie każdego człowieka i pragnie mu towarzyszyć jako Przyjaciel. Prawdziwa przyjaźń jest oparta na mocnych fundamentach, jest bezcennym skarbem w kroczeniu przez życie na każdym etapie.

Przystanek Jezus jest inicjatywą organizowaną przez Wspólnotę św. Tymoteusza z Gubina będącą odpowiedzią na potrzebę towarzyszenia młodym podczas Przystanku Woodstock. Jest inicjatywą oddolną powstałą z pragnienia młodych chrześcijan, by dzielić się pięknem i radością wynikającą z faktu spotkania z Jezusem Chrystusem ,który zmienił ich życie. Istnieje od 1999r i funkcjonuje na dwóch płaszczyznach: wakacyjne spotkanie z młodymi na Przystanku Woodstock oraz całoroczna posługa w Domu Wspólnoty dla młodych potrzebujących pomocy; spotkania rekolekcyjne, konferencje i szkolenia na terenie całej Polski, jak i zaangażowanie misyjne (Afryka). W ubiegłym roku Wspólnota św. Tymoteusza zorganizowała projekt „Przystanek Jezus dla Afryki” w którym realizowano pomoc dla dwóch ośrodków misyjnych w Kamerunie i Ugandzie.

PJ 2010 jest Ogólnopolską Inicjatywą Ewangelizacyjną, do udziału w której zaproszona jest młodzież pełnoletnia formująca się w ciągu roku w grupach, ruchach i stowarzyszeniach kościelnych. Celem inicjatywy jest służba ewangelizacyjna na rzecz młodzieży przyjeżdżającej na Przystanek Woodstock w Kostrzynie nad Odrą w dniach 26 lipca- 2 sierpnia 2010.

Inicjatywa rozpocznie się trzy dniowymi rekolekcjami prowadzonymi jak co roku przez bp-a Edwarda Dajczaka. Podczas PJ 2010 odbywać się będą warsztaty twórczego przekazu dla młodzieżowych grup ewangelizacyjnych, szkolenia ewangelizatorów we współpracy z Ruchem Nowego Życia, całodobowa adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, indywidualne spotkania z młodymi na Przystanku Woodstock, prezentacje filmów z chrześcijańsko-wychowawczym przesłaniem, prezentacje twórcze na polu woodstockowym, konsultacje dla osób z problemami uzależnieniowymi, promocja kultury życia oraz posługa sakramentem Pokuty i Pojednania.

Przystanek Jezus to całoroczna praca wielu ludzi z Polski i ze świata. W organizacji inicjatywy, braciom ze Wspólnoty św. Tymoteusza pomagają oprócz wolontariuszy: stowarzyszenia, instytucje kościelne, prywatni przedsiębiorcy a także grono ludzi dobrej woli bez wsparcia których zorganizowanie całego przedsięwzięcia nie byłoby możliwe. Przystanek Jezus od początku cieszy się wsparciem Episkopatu Polski. Aktualne informacje na temat tego co dzieje się na PJ 2010 można znaleźć na stronie www.przystanekJezus.pl oraz na oficjalnym profilu

Przystanku Jezus na Facebooku. W dniu dzisiejszym zostanie uruchomione internetowe Radio PJ.

Źródło: Biuro Prasowe PJ 2010

www.przystanekJezus.plliczba odsłon: 2214 | dodano: 2010-07-27 10:14:44

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook