Skromna zakonnica tryska humorem, ma świetny kontakt z młodzieżą, a jej charyzma sprawia, że trafia nawet do bardzo zatwardziałych serc. Piosenki Siostry Anny Bałchan są próbą dzielenia się doświadczeniem żywego Boga i spotkań z ludźmi. Są modlitwą jej serca...Posłuchajcie sami!
Talent wokalny, którym hojnie została obdarowana wraz z przyjaciółmi z zespołu wykorzystuje jako narzędzie przydatne do pełnienia swej posługi i wspomaga utrzymanie domu dla ofiar przemocy: http://www.magdalena-katowice.eu/. Obecnie muzycy są w trakcie nagrań zawodowej płyty. Chętnie uczestniczą w koncertach, festiwalach, rekolekcjach i innych zlotach młodzieżowych.
Kilka słów o Siostrze Annie
ze Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej z zawodu jest mechanikiem obróbki skrawaniem, nigdy jednak nie pracowała w zawodzie. Ukończyła teologię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz wiele kursów i szkoleń - m.in. w Instytucie Ericksonowskim, a także w Polskim Instytucie Psychoterapii Krótkoterminowej - mających na celu możliwość niesienia profesjonalnej pomocy osobom w kryzysowej sytuacji. Wciąż się kształci.
Świetnie gra na gitarze i pięknie śpiewa. Przez dziesięć lat pracowała z dziećmi prowadząc grupy teatralne, muzyczne i turystyczne. Kilka lat temu prezydent Katowic Henryk Dziewior poprosił matkę generalną Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej, aby wskazała siostrę, która zajęłaby się pomocą osobom zmuszanym do prostytucji. Oddelegowano do tego zadania siostrę Annę Bałchan.
Dwa lata temu siostra Anna założyła Stowarzyszenie im. Maryi Niepokalanej na rzecz Pomocy Dziewczętom i Kobietom, które działa w Katowicach. Jego celem jest kompleksowa pomoc kobietom w kryzysowej sytuacji życia, przeciwdziałanie i pomoc ofiarom przemocy domowej, handlu ludźmi oraz doświadczających procederu prostytucji.
Napisała też książkę pt.„Kobieta nie jest grzechem”.
Podstawowy skład zespołu to:
Siostra Anna Bałchan - wokal i gitara,
Roman Jońca - inst. klawiszowe i akordeon,
Henia Pałus i Marysia Jędrysik – wokale.
Może być wzbogacony o bębny, bas i saksofon.