Dziś: piątek, 12 kwietnia 2024
Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Wielkopostny Dzień Skupienia dla gimnazjum z Choszczna w Myśliborzu
Dnia 12 marca 2011 roku gimnazjaliści z 3 klas Gimnazjum w Choszcznie wyjechali na swój Wielkopostny Dzień Skupienia do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu. Opiekunami młodzieży byli katechetki Laura Jańczy, Małgorzata Prawucka, s. Nikodema UK oraz ks. Paweł Wiśniewski. Dzień refleksji miał na celu przygotowanie młodzieży do dojrzałego przyjęcia sakramentu bierzmowania.
O godz. 9.00 autokar wraz z 40 gimnazjalistami wyruszył spod kościoła mariackiego w Choszcznie. Chwilę po 10.00 młodzież dojechała do Myśliborza. Na początku siostry Jezusa Miłosiernego opowiedziały o Sanktuarium, pokazały niezwykły witraż w kościółku z widzeń s. Faustyny Kowalskiej. Następnie siostry przeprowadziły zabawy integracyjne. Potem przez różne animacje i dramy pokazywały grzech w życiu człowieka. Na szczęście jest Boże Miłosierdzie, które zwycięża nasze słabości. Przed samym obiadem miała miejsce praca w grupach. Każda z grup miała przedstawić w formie dramy jedną z cech Miłosiernego Ojca.

Po przerwie obiadowej młodzież wraz z opiekunami udała się na wiosenny spacer nad jezioro myśliborskie. Po spacerze była Adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty. Centralnym punktem dnia skupienia była Eucharystia sprawowana przez ks. Pawła Wiśniewskiego. W homilii ks. Paweł przypomniał o tym, że każdy jest grzesznikiem oraz że każdy może prosić o miłosierdzie Boga i się nawrócić. Skupienie zakończyło się około godziny 16.00.

Ks. Paweł Wiśniewski


liczba odsłon: 2039 | dodano: 2011-03-13 22:27:15

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook