Dziś: piątek, 12 kwietnia 2024
Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Wolontariusze ADM na Marszu dla życia
Nie mogę wyświetlić obrazka

Dnia 8 maja 2011 roku cały autokar wolontariuszy z Dni Młodych w Choszcznie wyjechał do Szczecina na największy w Polsce marsz dla życia. W tym roku marsz odbył pod hasłem: „Dzieci - nasze anioły". Pod opieką księży koordynatorów choszczeńskich Dni Młodych: ks. Adama Krzykały (parafia św. Jadwigi w Choszcznie) oraz ks. Pawła Wiśniewskiego (parafia Narodzenia NMP w Choszcznie) wolontariusze nieśli podczas marszu flagi.

Tuż przed godziną 15.00 zgromadzona młodzież była gotowa do marszu. Z daleka widać było charakterystyczne wolontariackie pomarańczowe koszulki z tegorocznych Dni Młodych w Choszcznie. Równo o godzinie 15.00 wszyscy wyruszyli do katedry, aby tam uczestniczyć we wspólnej Eucharystii pod przewodnictwem ks. Abpa Andrzeja Dzięgi.

Uroczystość była transmitowana przez Radio Maryja i TV Trwam. W czasie Mszy Świętej wolontariusze mogli zaadoptować duchowo dziecko zagrożone aborcją. W procesji z darami przedstawiciele młodzieży, a wśród nich wolontariusz z Choszczna, wnieśli przepisaną przez młodzież encyklikę Jana Pawła II. Po Eucharystii odbyło się krótkie spotkanie z O. Dyrektorem Radia Maryja Tadeuszem Rydzykiem, z którym wolontariusze zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Choszczno również jest za życiem. Dziękujemy ks. Tomaszowi Kancelarczykowi, pomysłodawcy i głównemu organizatorowi oraz całej wspólnocie Civitas Christiana za piękny marsz, który ma przypomnieć Polakom, aby dbali o życie, szczególnie te bezbronne. Cieszy nas fakt, że idea ta zostanie zrealizowana również w innych miastach w Polsce. W tym roku w marszu uczestniczyło ponad 15 tysięcy „obrońców życia".

Tekst i foto: ks. Paweł Wiśniewski

Zdjęcia z Picasy


liczba odsłon: 3584 | dodano: 2011-05-10 20:57:35

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook