Dziś: niedziela, 3 marca 2024
Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Zniszczona wystawa „Wybierz Życie”
Dzisiaj w nocy zniszczona została wystawa „Wybierz Życie” , która stała przed   Przystankiem Woodstook.
- O godzinie 3.45 dziesiątka trzeźwych, wysportowanych mężczyzn, z nożami i pałkami w rękach podbiegła do zdjęć i zaczęła je ciąć – powiedziała nam Wiktora Jabłońska, która z ramienia stowarzyszenia, pełniła nocny dyżur pilnując wystawy - Każdy z nich był zamaskowany. Mieli na głowach arafatki, widać było tylko oczy. Ich akcja trwała maksymalnie dwie minuty, była bardzo dobrze zorganizowana. Nie byłam w stanie nic zrobić, czułam się bezradna, po prostu bałam się o swoje życie. Jeden z przechodniów próbował zainterweniować, lecz został uderzony pałką. Nie odniósł jednak poważniejszych obrażeń, nie wymagał pomocy lekarskiej. Dziewczyna próbowała dogonić sprawców, lecz wmieszali się w tłum.

Wiktoria Jabłonek, wraz z innymi, którzy pilnowali wystawy złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, jeszcze w nocy organizatorzy zostali przesłuchana przez Policję. 

Mariusz Dzierżawski z Fundacji Pro jest przekonany, że nie był to chuligański wybryk.

 - Była to sprawnie zorganizowana akcja . Kiedy rozstawialiśmy wystawę , wczoraj ok. godz. 17 przyjechał quadem pan Małowicz, który przedstawił się jako współorganizator przystanku Woodstok. Powiedział on, że mamy zdemontować tą wystawę gdyż jest ona postawiona nielegalnie. Żeby była jasność ja nie mówię, że akcję tę zaplanowali organizatorzy Woodstocku, lecz przywołuje fakty, które miały miejsce. Złożyliśmy zawiadomienie o zniszczeniu naszego mienia, cena stworzenia tej wystawy od nowa to kilka tysięcy złotych.

Działacz zapewnia również, że posiadał stosowne zezwolenia na postawienie wystawy.

Krzysztof Dobies, rzecznik Przystanku Woodstock od nas dowiedział się o nocnym zajściu. – - Ja w ogóle nie wiedziałem , że taka wystawa jest. Nie jesteśmy w stanie pilnować całego miasta, a ona znajdowała się właśnie na jego terenie. Mamy na polu ponad trzysta tysięcy osób i to ich ochroną się musimy się zajmować.

 
Autor Julia Markowska
Gość Niedzielny
 
Fot. Julia Markowska
 


liczba odsłon: 2217 | dodano: 2009-08-02 13:38:17

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook