Dziś: piątek, 14 czerwca 2024
Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Cud Miłości - Betlejem w Polsce
Nie mogę wyświetlić obrazka

Od dziewięciu lat, podczas kolejnych odsłon wydarzenia Betlejem w Polsce, widzowie, odbiorcy mediów społecznościowych oraz artyści wspólnie celebrują świąteczny czas. Tak będzie i w tym roku: 29 grudnia o godz. 19.00 spotkają się oni w katowickim Spodku, by wzmocnić się nawzajem nadzieją i radością, które niesie ze sobą cud Bożego Narodzenia. By tymi pięknymi emocjami podzielić się z innymi.

Betlejem w Polsce to: 
- autorskie wersje świątecznych utworów znanych artystów, w tym premierowe wykonania, a także wspólne kolędowanie na kilka tysięcy głosów;
- 29 grudnia świąteczna atmosfera ponownie opanuje katowicki Spodek, za sprawą dziewiątej już edycji widowiska Betlejem w Polsce;
- wystąpią także artyści z niepełnosprawnościami związani z Teatrem EXIT;
- dochód z koncertu wesprze podopiecznych hospicjów;
- pomóc można także kupując Betlejem BOX – zestaw 9 płyt z utworami ze wszystkich dotychczasowych edycji Betlejem w Polsce, wykonanymi przez wybitnych artystów sceny muzycznej.

W pierwszej części koncertu widzowie usłyszą utwory, w tym kilka premierowych, które nie są typowymi pieśniami bożonarodzeniowymi. – Niosą one jednak ze sobą wartości, jakie stanowią istotę Bożego Narodzenia – tę, jaka dzisiaj często zanika i zatraca się pod coraz grubszą warstwą jarmarcznych świecidełek. Epicentrum świąt stanowi miłość. Czujemy ją na przykład wówczas, gdy wspieramy potrzebujących, albo gdy do nas ktoś wyciąga dłoń. Jesteśmy szczęśliwymi ludźmi, jeśli bliscy nas kochają, a my możemy odwzajemniać ich uczucie. Potencjał miłości istnieje zarówno w rzeczach wielkich, jak i w drobnych gestach. Miłość nie jest „stanem wyjątkowym”, choć wyjątkowo dobrze wpływa na stan naszego ducha – mówi Adam Guzdek, pomysłodawca i organizator cyklu Betlejem w Polsce.

Piosenki i pieśni, które mówią o cudzie miłości, wykonają - pod artystycznym przewodnictwem Adama Szewczyka - Beata Bednarz, Gabi Gąsior, Magda Anioł, Marta Król, Beata Przybytek, Agnieszka Twardowska, Iza Szafrańska, Marek Piekarczyk, Janusz Radek, Rafał Siwek, Mietek Szcześniak, Adam Krylik, Arkadio i DeocentriCity. Wokaliści zaśpiewają utwory przy akompaniamencie zespołu muzycznego Pawła Tomaszewskiego.

Na scenie wystąpią również aktorzy Teatru EXIT – Asia Sych, Natalia Lewandowska i Marcin Konik. Tę teatralną grupę, którą współtworzą osoby z dysfunkcjami psychicznymi i fizycznymi, od lat prowadzi Maciek Sikorski; w tym roku jest on także autorem koncepcji wizualnej oprawy całego wydarzenia. Artyści podczas koncertu dadzą wyraz temu, że nie tylko otrzymują miłość, ale przede wszystkim dzielą się nią z innymi.

Pomimo tego jednak, że wszędzie i w każdym czasie można znaleźć miejsce i czas dobry dla miłości, to zawsze pozostaje ona cudem – czymś niewyjaśnionym i niepojętym. Bezgranicznie pięknym. Narodzenie Boga i Święta Bożego Narodzenia pozwalają nam poczuć ten cud miłości w szczególny sposób. Grudniowy koncert uświadomi jego odbiorcom, w jak różnych formach można dzielić się tym uczuciem i w jak wielu odcieniach możemy go doświadczać.

– Z pewnością jednak miłość rozumiana jako miłosierdzie jest wartością szczególną. To współodczuwanie z drugim człowiekiem; to empatia, która jednak musi wyrażać się w działaniu. Betlejem w Polsce nigdy nie zapomina o tej powinności: w tym roku wspieramy podopiecznych hospicjów. Będziemy to czynić totum cor - z całego serca, z autentyczną miłością – dodaje Adam Guzdek. Z wielkim sercem także uczestnicy widowiska zaśpiewają wspólnie polskie pieśni bożonarodzeniowe, na które przyjdzie czas – jak co roku - w drugiej części wydarzenia, znacznie dłuższej niż zazwyczaj.

– Doświadczenie poprzednich edycji Betlejem w Polsce uczy, że Polacy chcą wspólnie kolędować; że daje im to wielką radość i poczucie bycia wspólnotą. W Katowicach zaśpiewamy razem wiele polskich kolęd. Z cudownie otwartym sercem i z kolędą na ustach wrócimy potem do naszych domów, jednak duchowo nie opuścimy betlejemskiej wspólnoty. Mamy wielką nadzieję, że dołączycie do niej i z nią już całym sercem pozostaniecie. Wówczas Cud Miłości spełni się także w Polsce – tu, w Katowicach – mówi Adam Guzdek, zachęcając do udziału w koncercie.

Sprzedaż biletów na:
- Betlejem w Polsce;
- Bilety24.pl;
- KupBilecik.pl;
- eBilet.pl;
 
Betlejem BOX:
- tradycyjnie już wydarzeniu będzie towarzyszyć płyta z utworami z ubiegłorocznego koncertu Betlejem w Polsce;
- tym razem jednak na słuchaczy czeka także wyjątkowa niespodzianka: bożonarodzeniowy prezent w formie największej na świecie kolekcji kolęd - Betlejem BOX zawiera 108 najpiękniejszych kolęd z Polski i świata! Dostępnych cyfrowo lub audio;
- na 9 płytach zostały zamieszczone wybrane utwory ze wszystkich dotychczasowych edycji Betlejem w Polsce, wykonane przez wybitnych artystów sceny muzycznej.

Kupujący go wspierają w ten sposób potrzebujących. Płyty w wersji CD oraz elektronicznej są do nabycia TUTAJ.

 


liczba odsłon: 550 | dodano: 2022-12-07 13:39:42

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook