Dziś: piątek, 12 kwietnia 2024
Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Nikodemowe Noce, czyli młodzieżowe czuwanie w Myśliborzu w grudniu 2017 roku
Nie mogę wyświetlić obrazka

W nocy z 8 na 9 grudnia 2017 roku w domu zakonnym sióstr Jezusa Miłosiernego w Myśliborzu po raz kolejny odbyło się czuwanie modlitewne skierowane do młodzieży ponadgimnazjalnej. Na czuwanie przyjechali młodzi ludzie wraz ze swoimi duszpasterzami między innymi z Gorzowa, Szczecina, Pszczewa, Golczewa, Barlinka i Myśliborza.

Głównym tematem była postać Św. Józefa. Po Apelu Jasnogórskim uczestnicy dostali za zadanie przedstawienie w grupach przygotowanych przez siostry fragmentów Ewangelii dotyczących Św. Józefa. Najczęściej uczestnicy wybierali przedstawienie tejże Ewangelii w czasach współczesnych.

Następnie odbyła się konferencja państwa Barbary i Tomasza Lisowskich. Pan Tomek jest psychoterapeutą, który podzielił się z młodzieżą swoimi przemyśleniami dotyczącymi roli mężczyzny w społeczeństwie i w małżeństwie.
Po wysłuchaniu konferencji rozpoczęła się adoracja i równocześnie trwała spowiedź święta. Siostry animowały śpiew a także prowadziły modlitwy.
Czuwanie zostało zakończone Mszą Świętą roratnią. W homilii ks. Paweł Wiśniewski pokazał św. Józefa, który wraz z Maryją oczekiwali na przyjście Jezusa. Wspomniał również o roli św. Józefa w życiu chłopaka, ale także i dziewczyny. Po Mszy gospodynie spotkania życzyły wszystkim uczestnikom dobrego przeżycia nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.
Małgorzata Dobrowolska


liczba odsłon: 1908 | dodano: 2017-12-10 21:13:25

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook