Dziś: piątek, 12 kwietnia 2024
Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Nocne czuwanie młodzieży w Myśliborzu
Dnia 14 stycznia 2011 roku odbyło się kolejne nocne czuwanie młodzieży w Myśliborzu. Tematem czuwania była woda. Na czuwanie przyjechała młodzież ze Szczecina wraz z ks. Adamem Słomińskim TChr, z Recza wraz z ks. Kryspinem Gasiulewiczem, z Choszczna wraz z ks. Pawłem Wiśniewskim, z Sulęcina wraz z s. Tymoteuszą ZSJM, z Myśliborza wraz z ks. Maciejem Piotrowskim oraz indywidualnie z Pełczyc, Barlinka, Gorzowa, Polic. Apel Jasnogórski i dziesiątka różańca o godzinie 21.00 były pierwszym punktem nocnego czuwania. Księża błogosławili na dobre przeżycie czuwania. Aby wyjaśnić temat wody siostry Jezusa Miłosiernego pokazały prezentację pokazującą różne zdjęcia pokazujące wodę. Na koniec doszły do sakramentu chrztu, który używa wody. Następnie wszyscy przeszli do auli, gdzie przedstawiono w amatorskim lecz pięknym wykonaniu bajkę o smoku wawelskim i Stefku Burczymuchu. Po tym siostry poprosiły o wskazanie podobieństw elementów z bajki do naszej wiary. Następnie te podobieństwa każda z grup miała przedstawić w formie plakatu, dramy lub piosenki. Po przedstawieniu wyników pracy ks. Adam podsumował pracę w grupach mówiąc, że nawet w bajkach można znaleźć prawdy teologiczne. Jednak podkreślił rolę wody w pokonaniu smoka. Porównał smoka do zła, jakie jest w nas. Na szczęście jest woda, która pokona smoka czyli zło. Około północy odbyła się przerwa na kawę i ciasto.
Po przerwie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty. Po spowiedzi każdy mógł skosztować wody, wcześniej egzorcyzmowanej. Około godziny 3.30 odbyła się Eucharystia w czasie której ks. Adam mówił o odradzającej wodzie. Po Mszy z racji na trwający karnawał młodzież tańczyła i bawiła się, radując się ze wspólnego spotkania.


liczba odsłon: 1652 | dodano: 2011-01-16 21:06:09

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook