Dziś: piątek, 12 kwietnia 2024
Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Ogólnopolskie Seminarium Liderów Ewangelizacji
W pierwszy weekend lutego w Warszawie odbędzie się spotkanie liderów, którzy działają na rzecz nowych form ewangelizacji w polskim Kościele. Gościem i głównym prowadzącym Seminarium będzie Johannes Hüger, trener i konsultant chrześcijański, autor kilku książek podejmujących tematykę przywództwa i kształcenia liderów.
Podczas Seminarium Liderów będzie można przyjrzeć się obecnym formom wykorzystywanym w dziedzinie ewangelizacji, dowiedzieć się o zasadach oraz kryteriach efektywnego przywództwa i odkryć je w sobie. Poznać umiejętności, które stanowią o tym, że lider może być skuteczny w swojej służbie. Poprzez praktyczne warsztaty uczestnicy będą mogli sprawdzić swoje kompetencje oraz nauczyć się jak rozwijać w sobie umiejętności efektywnego lidera.

Program Seminarium obejmuje zarówno część teoretyczną, jak i działania praktyczne. Podczas pierwszej z nich uczestnicy poznają ponadczasowe zasady stanowiące fundament działania dla liderów oraz współczesne wyzwania przed nimi stojące. Dowiedzą się szczegółowo na czym polega zorientowany na wartości model przywództwa, czym jest autorefleksja, pozwalająca odkryć mocne i słabe strony oraz umiejętności katolickiego lidera. Będzie również czas poświęcony procesowi szkolenia, rozwijania i nauczania umiejętności liderskich. W części praktycznej przewidziane są zajęcia warsztatowe, czyli tzw. „Narzędziownik Lidera”, podczas których demonstrowanych będzie wiele przydatnych, nowoczesnych narzędzi efektywnego komunikowania, w tym media internetowe. Tą część poprowadzi Krzysztof Najdowski, założyciel Akademii Liderów Nowoczesnej Ewangelizacji.

Seminarium stanowi także wyjątkową okazję do spotkania się w gronie uczestników Akademii Liderów. Niektórzy z nich będą dzielić się tym, jak na co dzień wykorzystują swoje doświadczenia wyniesione z warsztatów pierwszej edycji programu Akademii.

Główne punkty Seminarium poprowadzi Johannes Hüger, trener i konsultant chrześcijańskiej firmy Xpand, który jest autorem kilku książek podejmujących tematykę przywództwa, kształcenia liderów, prowadzenie siebie oraz zarządzania swoim czasem. Jego praca trenera i konsultanta z zakresu zarządzania polega na pomocy zarówno menadżerom i liderom, jak i organizacjom biznesowym oraz kościelnym w kreowaniu zdrowo funkcjonujących organizacji. W ramach firmy Xpand Johannes jest konsultantem i odpowiedzialnym w dziedzinie rozwoju liderów.

Ogólnopolskie Seminarium Liderów pt. „Pomóż Innym Odnaleźć Kierunek Życia” odbędzie się w dniach 4-6 lutego w Domu Rekolekcyjno-Formacyjnym na warszawskich Bielanach. Do udziału w nim zaproszone są zarówno osoby, które brały udział w zeszłorocznych zajęciach Akademii Liderów, jak i wszyscy, którzy posługują we wspólnotach, grupach i ruchach duszpasterskich w Kościele. Otwarte jest również dla osób odpowiedzialnych za rekolekcje, wyjazdy ewangelizacyjne i wszelkiego rodzaju działania w ramach ewangelizacji. Nie ma ograniczenia wiekowego.

Zgłoszenia przyjmowane są tylko do 20 stycznia poprzez formularz rejestracyjny na stronie www.akademialiderow.org/seminarium.php . Program Seminarium objęty jest patronatem Akademii Liderów Nowoczesnej Ewangelizacji i Krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży.


liczba odsłon: 1191 | dodano: 2011-01-17 19:21:21

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook