Dziś: piątek, 12 kwietnia 2024
Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Olimpiada Misyjna o Afryce
28 lutego br. w Kurii Metropolitalnej w Szczecinie odbył się etap okręgowy IX Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki. Do olimpiady przystąpili uczestnicy z całego województwa zachodniopomorskiego. Konkurs składał się z dwóch części: z testu oraz pytania problemowego, dotyczącego tematu olimpiady.
Celem, stawianym sobie przez organizatorów, jest promocja kontynentu afrykańskiego, przy zwróceniu szczególnej uwagi na działalność misjonarzy. Ponadto uczestnictwo w konkursie uczy wrażliwości i otwartości na inne narody i kultury. Do finału kwalifikuje się 35 najlepszych uczniów z całego kraju.

W tym roku, w etapie okręgowym liceum z Nowogardu wraz z opiekunem ks. Tomaszem Tylutkim reprezentowali: Małgorzata Dobrowolska (I b), Justyna Binięda (III a) oraz Wojciech Pabisiak (III a). Dziękujemy za pomoc i przygotowanie pani Aldonie Kopycińskiej.

Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników. Przy okazji olimpiady mieliśmy chwile czasu na spotkanie i rozmowę z misjonarzem z zgromadzenia Trynitarzy – o. Gustawem Lewandowskim, który wrócił kilka dni temu z Libii na skutek panujących tam zamieszek. Opowiadał nam o wojnie jaka tam się toczy oraz o szalejących islamistach mordujących chrześcijan.

Justyna Binięda


liczba odsłon: 1658 | dodano: 2011-03-13 13:14:30

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook