Dziś: środa, 22 marca 2023
Imieniny: Bogusław, Katarzyna, Oktawian

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Rozpoczął się X Przystanek Jezus

Przystanek Jezus jest ogólnopolską inicjatywą ewangelizacyjną skierowaną do ludzi młodych uczestniczących w Przystanku Woodstock, by pokazać im osobę Jezusa Zmartwychwstałego, którego obecności mogą doświadczyć.

Dziesiąty Przystanek Jezus odbywa się już po raz szósty w Kostrzynie n/Odrą. Do posługi zgłoszonych jest ponad 550 ewangelizatorów z całej Polski. Hasłem przyświecającym im są słowa „Przysiądź się”, które są zaproszeniem do wejścia w relację z Bogiem Trójjedynym. W tym roku młodzi wyjdą na Pole Woodstock w koszulkach z napisem: „Z kim przystajesz, takim się stajesz”.

Każda edycja Przystanku łączy się z określonymi symbolami, pomagającymi przeżyć trzydniowe rekolekcje przygotowujące ewangelizatorów do posługi na Polu Przystanku Woodstock. Tegoroczne rekolekcje tradycyjnie już poprowadzi Bp Edward Dajczak – ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej związany z Przystankiem Jezus od samego początku.

W tym roku organizatorzy skupili się w sposób szczególny na rozważaniu ikony „Trójca Święta” autorstwa Andrieja Rublowa. Jak mówi ks. Artur Godnarski ze Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Tymoteusza: „Trójca Święta uczy nas relacji między osobami, nachylenia Ojca ku Synowi i Syna ku Ojcu, chcemy uczyć się odkrywania tej relacji pełnej miłości, szacunki i atencji na druga osobę”.

Uczestnicy Przystanku Jezus pytani o sens swojego bycia na Woodstocku, mówią wprost: „Nie chcemy ograniczać się do budynku kościoła. Wychodzimy naprzeciw młodym ludziom. My, młodzi, chcemy głosić Jezusa młodym wszędzie, chcemy być „czasem” i „miejscem” zatrzymania się, przystanku w pędzie życia, Przystanku spotkania, Przystanku Jezus… bo wiara w Jezusa jest piękna i można iść z Nim przez życie i to jest konkret!”

Teogorczny Przystanek Jezus zakończy się w następny poniedziałek, 3 sierpnia.


(Bartłomiej Dobrzyński), Przystanek Jezus 2009


liczba odsłon: 2685 | dodano: 2009-07-31 17:55:37

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook