Dziś: piątek, 12 kwietnia 2024
Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Szczecin miastem różnych wyznań i obrządków
Od wczoraj odbywają się w Szczecinie nabożeństwa w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Wspólne spotkania zaplanowano w kościołach: ewangelicko-augsburskim, prawosławnym, polskokatolickim, zielonoświątkowym, a także w Karmelu i kilku kościołach rzymskokatolickich. Całość zakończy się w Bazylice Archikatedralnej we wtorek 25 stycznia, gdzie abp Andrzej Dzięga będzie przewodniczył uroczystym nieszporom.
„Szczecin ma w swojej duchowości wpisaną tradycję jedności różnych wyznań i obrządków” – stwierdził metropolita szczecińsko-kamieński. „Mogę się tylko cieszyć z tych różnych inicjatyw, ponieważ wszystko co służy formacji chrześcijańskiej, co służy głoszeniu Słowa Bożego, to wszystko służy dobru człowieka i cieszę się, że to w Szczecinie jest. Niech się rozwija, niech owoce będą dobre i niech będą mnogie” – dodał.

„Bardzo bym sobie życzył, aby ci, którzy organizują Tydzień Modlitw zawsze myśleli kogo nowego może trzeba by zaprosić do wspólnej modlitwy, bo nie jest grzechem wspólnie się modlić” – stwierdził ks. Robert Rosa, proboszcz parafii greckokatolickiej w Szczecinie. „W każdym roku w Szczecinie są jakieś pomysły, co moglibyśmy dalej razem zrobić i to jest taki impuls, który prowadzi do dalszych działań. Myślę, że każdy rok jest inny w odbiorze tych, którzy w tym Tygodniu biorą udział” – uważa ks. Sławomir Sikora, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Szczecinie.


liczba odsłon: 1428 | dodano: 2011-01-19 22:59:16

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook