Dziś: piątek, 12 kwietnia 2024
Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Wielkopostne nocne czuwanie młodzieży w Myśliborzu
Dnia 18 marca 2011 roku do Myśliborskiego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego prawie setka młodych ludzi przyjechała na nocne czuwanie.
Na czuwanie przybyła młodzież z Choszczna z ks. Pawłem Wiśniewskim, z Recza z ks. Kryspinem Gasiulewiczem, z Nowogardu z ks. Tomaszem Tylutkim, z Polic z Ks. Markiem Halcem, ze Szczecina z ks. Adamem Słomińskim TChr, z Pomorzan z ks. Tadeuszem Łapyrem, z Przecławia z ks. Łukaszem Krasulą, z Barlinka i Pełczyc z ks. Sławomirem Lichodziejewskim oraz indywidualnie z Sulęcina, Gorzowa Wielkopolskiego i innych miejscowości. Gospodarzami nocnego zjazdu młodzieży były siostry Jezusa Miłosiernego.

O godz. 21.00 młodzież zgromadziła się w kaplicy, aby tam powierzyć się Matce Bożej, śpiewając Apel Jasnogórski i odmawiając dziesiątkę różańca. Kapłani pobłogosławili każdego na dobre przeżycie nocy. Następnie wszyscy udali się do auli, gdzie miało miejsce przywitanie i wspólne śpiewy. Potem był czas pracy w grupach. Każda grupa otrzymała kontury innej części witraża z myśliborskiego kościółka i miała farbami pokolorować. Po zakończeniu prac ułożono w auli wielki witraż, przedstawiający konanie Pana Jezusa.

Kluczowy momentem wielkopostnego nocnego spotkania było obejrzenie dramy, pokazującej zejście Jezusa z nieba, aby wejść w ludzką naturę. W dramie aktor grający Jezusa wziął deskę z napisem: „Daję ostatnią deskę ratunku czyli ucieczkę do Miłosierdzia Mojego” i położył między stołami symbolizującymi niebo i ziemię. Po tym „pomoście” ludzie mogli wejść do nieba. W konferencji s. Teresa Szałkowska ZSJM zwróciła uwagę na kawałek płótna, w które oblókł się Jezus. Wcześniej te same płótno leżało przed drzwiami i każdy w nie wycierał buty, wchodząc do Domu Macierzystego sióstr. W ten sposób siostra chciała pokazać co zrobił dla nas Bóg. Wszedł w ludzką upadła naturę dla naszego zbawienia.

Potem odbyła się adoracja krzyża, w czasie której każdy mógł się wyspowiadać. Po niej siostry zaprosiły wszystkich na „wielkopostny nocny posiłek”, który składał się z chleba posmarowanego smalcem oraz ogórkami. Po posiłku miały miejsce zabawy integracyjne i wspólne śpiewanie.

Około godziny 3.30 miała miejsce Eucharystia, w czasie której Słowo Boże wygłosił ks. Adam Słomiński TChr. Ks. Adam pokazał trudną sytuację Józefa, który miał przyjąć swoją małżonkę Maryję do domu. W czasie ogłoszeń ks. Paweł zaprosił wszystkich do Choszczna na Archidiecezjalne Dni Młodych. Czuwanie zakończyło się o godz. 4.30.

Ks. Paweł Wiśniewski


liczba odsłon: 2794 | dodano: 2011-03-20 23:33:48

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook