Dziś: piątek, 12 kwietnia 2024
Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Wolontariusze Dni Młodych z Choszczna na Lednicy
Nie mogę wyświetlić obrazka

Dnia 4 czerwca 2011 roku wolontariusze Dni Młodych z Choszczna uczestniczyli w Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych Lednica 2011. W tym roku hasłem spotkania były słowa: „JP2 – liczy się świętość”. Opiekunami grupy byli lokalni koordynatorzy ADMu ks. Adam Krzykała (parafia św. Jadwigi w Choszcznie) i ks. Paweł Wiśniewski (parafia Narodzenia NMP w Choszcznie).

Wolontariusze wyjechali z Choszczna dwoma autokarami już o 6.00 rano. Na pola lednickie przybyli około godziny 11.00. Przy recepcji każdy otrzymał klucz do nieba oraz skałę. Wszyscy mieli pomarańczowe wolontariackie koszulki, które wśród wielotysięcznych tłumów wyróżniały się. Wyjazd był formą podziękowania dla młodych z Choszczna, którzy zaangażowali się w wolontariat Dni Młodych w Choszcznie.

Młodzież uczestniczyła w wielu atrakcjach, przygotowanych przez O. Jana Górę OP, głównego pomysłodawcy spotkań lednickich. Była możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania oraz oczywiście uczestnictwa w Eucharystii. Odbyło się także odnowienie przyjęcia darów Ducha Świętego i przyrzeczeń chrzcielnych. Oprócz modlitwy młodzi mogli „wyszaleć się” w tańcach lednickich. Po skończonych uroczystościach młodzież około 1.00 wróciła do Choszczna. Wielu chce tu powrócić w następnym roku – 2 czerwca 2012 roku.

ks. Paweł Wiśniewskiliczba odsłon: 3347 | dodano: 2011-06-06 12:51:17

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook